Nähtamatute projektist

Kes on NÄHTAMATUD?

NÄHTAMATUD on inimesed, kes elavad üksi oma probleemidega ja pole ühiskonnas nähtavad. Nad ei ela täisväärtuslikku elu, aga tulevad kuidagi ots-otsaga kokku. Nendest ei räägita ja suurem osa ühiskonnast neid ei näe. NÄHTAMATUD ise sageli häbenevad või ei oska abi küsida, kuigi vajavad seda hädasti.

NÄHTAMATUteks võivad osutuda erinevad rühmad elanikkonnast. Olgu selleks siis noored pered, üksikvanemad, pensionärid – nad kõik väärivad abistavat kätt ja tuge.

Majanduslik olukord mõjutab NÄHTAMATUId

Töökaotus, partnerist lahkuminek, inflatsiooni järsk tõus või pere ootamatud rahalised kulutused. Need on olukorrad, mis võivad kogu elu väga kiiresti pea peale pöörata. Kriisi ajal toimuvad sellised muutused veelgi kiiremini. Praegune majanduslik olukord, elektri- ja toiduainete hinnatõus, sõda Ukrainas – see kõik mõjutab NÄHTAMATUID palju rohkem kui mõnda teist ühiskonnagruppi.

JAGA JA AITA TEIST NÄHTAMATUT

Jaga meiega oma lugusid ja väljakutseid, millega oled silmitsi seisnud kui NÄHTAMATU. Aita meil avastada raskeid elusituatsioone ja iseloomulikke probleeme nähtamatute elust.

Ava oma silmad. NÄHTAMATU elab palju lähemal, kui arvad. Võib-olla on see endine klassivend, noor ema, kellega mänguväljakul vestled, toidukuller või naaber.

Kui sinu ümber on keegi, kellel on oht muutuda nähtamatuks, ulata talle abikäsi. Teavita teda meie NÄHTAMATUTE projektist, kuula ja räägi temaga. Ka kõige väiksem toetus aitab. Kasuta meie lehel olevaid nõuandeid NÄHTAMATUTE probleemide vähendamiseks.

Usume, et tänu sellele projektile NÄHTAMATUT mitte ainult ei nähta, vaid ka kuuldakse. Aitame üheskoos NÄHTAMATUL saada NÄHTAVAKS. 

Mis on meie eesmärk?

  • Näidata, et nähtamatute probleemid mõjutavad suurt hulka inimesi meie ümber.
  • Arvutada rahalised kulud nii Nähtamatutele kui ka riigile.
  • Anda nõuandeid, kuidas nõiaringist välja tulla.
  • Anda soovitusi olemasoleva süsteemi muutmiseks, et inimesi päriselt aidata.
  • Avada laiema avalikkuse silmad probleemi olemusest.