Reis lastega: kuidas seda nautida ja mitte kulutada samal ajal palju raha?

2024 veebr. 13 | Nahtamatud

Laupäev on vaba, aga lisaraha, mida perereisile kulutada, pole. Kas oled sarnases olukorras olnud? Sa ei ole üksi. Paraku on kulutused transpordile, toidule restoranis või lasteatraktsioonidele varasemast suuremad ja igaüks ei saa neid endale lubada. Kuid on mõned viisid, kuidas saad lastega väljas veedetud päeva nautida ilma suurema rahakuluta. Millised? Anname sulle nõu.

Võta toit kodust kaasa

Hea toit on tore kogemus, aga kui otsid võimalust perereisil raha säästa, tasub vahepala või lõunasöök kodus valmistada. Täna võib neljaliikmelise pere lõuna restoranis teile umbes 100€ maksma minna. Kui aga pakkida lastele snäkid kaasa, säästad rohkem, kui arvata oskad.

Tervislikult saab toituda ka liikvel olles – näiteks valmistades kodus tortilla kana ja juurviljadega või muud head-paremat. Kui sa ei suuda välja mõelda, mida valmistada, siis leiad retsepte näiteks:

retseptisahtel.ee
www.prismamarket.ee
nami-nami.ee
www.ohtuleht.ee

Vaheta auto rongi vastu

Kõrgete kütusehindade juures on palju soodsam sõita koos perega rongiga. Uuri piletihindade ja marsruutide kohta lähemalt: https://elron.ee/piletiinfo/piletid

Minge kohtadesse, kuhu sissepääs on tasuta

On palju kohti ja üritusi, kuhu sissepääsutasu maksma ei pea. Erinevate linnade päevadel (näiteks Tallinna vanalinna päevad, Keskaja Päevad, Rahvusvaheline muusika päev), festivalidel ja vabaõhuüritustel on sageli mitmeid tasuta kontserte. Veebilehelt www.puhkaeestis.ee leiad põhjaliku ülevaate kogu Eestit hõlmavatest sündmustest ja kultuuriväärtustest, matkaradadest ning aktiivse puhkuse veetmise võimalustest.

Kuid keskenduma ei pea ainult sündmustele. Mõni retk loodusesse on väärt tuhat kinokülastust. Vaata Eesti kauneid matka- ja õpperadu ning veeda päev perega looduses: www.loodusegakoos.ee

Pea meeles, et lastega tegelemine ei seisne ainult raha kulutamises

Loomade toitmine, piknik pargis, seiklusretk metsa. Kas tead, mis neil asjadel ühist on? Nende jaoks pole peaaegu raha vaja. Võimalusi tasuta kogemusteks on kõikjal.

Tihti piisab sellest, kui vaatad enda ümber toimuvat. Näiteks vana fotoaparaat, mille abil saavad lapsed matkal ümbritsevat loodust pildistada. Või oma laste klassikaaslase kaasa võtmine, kes samuti tahaks reisile minna ja kellega sinu lapsel on lõbusam kui mistahes kontserdil. Kuidas oleks, kui pakiks teki seljakotti ja mängiks väljas kaarte? Võimalusi on palju ning tasuta kogemused võivad olla palju meeldivamad ja huvitavamad.

Füüsilist vägivalda on aina vähem. Naiste tugikeskustesse pöördutakse eeskätt vaimse vägivalla tõttu

Füüsilist vägivalda on aina vähem. Naiste tugikeskustesse pöördutakse eeskätt vaimse vägivalla tõttu

„Nähtamatud“ 13. osas uurime, mida näitavad Eesti tugikeskustesse pöördumised, sealhulgas mida naised tugikeskustelt ootavad ja mida keskused pakuvad. Olgu siinkohal rõhutatud, et tugikeskuste poole saab pöörduda ka ilma isikuandmeid avaldamata – see võiks julgustada sinna pöörduma neid, kes seda teisel juhul ei teeks. Külas on Tallinna Naiste Tugikeskuse juhataja Vaike Pähn. Saadet juhib Taavet Kase.

Inimesed tihti ei julge või ei oska pöörduda abi saamiseks elukohajärgse omavalitsuse poole, isegi esmaste muredega

Inimesed tihti ei julge või ei oska pöörduda abi saamiseks elukohajärgse omavalitsuse poole, isegi esmaste muredega

Juhtumikorraldaja on spetsialist, kes toetab tööotsijaid nende teekonnal, aidates lahendada erinevaid tööotsinguid takistavaid probleeme – olgu need seotud tervise, elukorralduse või vajadusega ümber orienteeruda uuele ametile. Tihti inimesed ei teagi sellest teenusest ega oska seda küsida. Kuigi esmaseks kontaktiks Töötukassas on töövahenduskonsultant, suunatakse keerulisematel juhtudel inimene juhtumikorraldaja juurde.

Arvamus, et inimene, kes räägib enesetapust, seda kunagi ei tee, on stereotüüp

Arvamus, et inimene, kes räägib enesetapust, seda kunagi ei tee, on stereotüüp

Kuidas peaksid lähedased tegelema olukorraga, kus nad avastavad, et keegi nende lähikonnast on endalt elu võtnud? Sellest teemast ei taheta väga rääkida ja see on kuhugi vaiba alla ära pühitud, aga täna räägime. Podcasti „Nähtamatud“ 11. osas on külas on Tallinna Ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask. Saadet juhib Taavet Kase.

Toimetulekutoetus. Mis see on ja kellele see on?

Toimetulekutoetus. Mis see on ja kellele see on?

Ka seekord aitame veidikenegi nähtavamaks saada olulisel osal ühiskonnast – pea iga viies Eestimaa elanik ei tule endaga piisavalt toime. Külas on sotsiaalministeeriumi hüvitiste ja pensionipoliitika osakonna nõunik Kaie Pukk, kes räägib toimetulekutoetusest ja selle saajatest. Saadet juhib Taavet Kase.