Reis lastega: kuidas seda nautida ja mitte kulutada samal ajal palju raha?

2024 veebr. 13 | Nahtamatud

Laupäev on vaba, aga lisaraha, mida perereisile kulutada, pole. Kas oled sarnases olukorras olnud? Sa ei ole üksi. Paraku on kulutused transpordile, toidule restoranis või lasteatraktsioonidele varasemast suuremad ja igaüks ei saa neid endale lubada. Kuid on mõned viisid, kuidas saad lastega väljas veedetud päeva nautida ilma suurema rahakuluta. Millised? Anname sulle nõu.

Võta toit kodust kaasa

Hea toit on tore kogemus, aga kui otsid võimalust perereisil raha säästa, tasub vahepala või lõunasöök kodus valmistada. Täna võib neljaliikmelise pere lõuna restoranis teile umbes 100€ maksma minna. Kui aga pakkida lastele snäkid kaasa, säästad rohkem, kui arvata oskad.

Tervislikult saab toituda ka liikvel olles – näiteks valmistades kodus tortilla kana ja juurviljadega või muud head-paremat. Kui sa ei suuda välja mõelda, mida valmistada, siis leiad retsepte näiteks:

retseptisahtel.ee
www.prismamarket.ee
nami-nami.ee
www.ohtuleht.ee

Vaheta auto rongi vastu

Kõrgete kütusehindade juures on palju soodsam sõita koos perega rongiga. Uuri piletihindade ja marsruutide kohta lähemalt: https://elron.ee/piletiinfo/piletid

Minge kohtadesse, kuhu sissepääs on tasuta

On palju kohti ja üritusi, kuhu sissepääsutasu maksma ei pea. Erinevate linnade päevadel (näiteks Tallinna vanalinna päevad, Keskaja Päevad, Rahvusvaheline muusika päev), festivalidel ja vabaõhuüritustel on sageli mitmeid tasuta kontserte. Veebilehelt https://www.puhkaeestis.ee/et/erilised-elamused/uritused leiad põhjaliku ülevaate kogu Eestit hõlmavatest sündmustest ja kultuuriväärtustest, matkaradadest ning aktiivse puhkuse veetmise võimalustest.

Kuid keskenduma ei pea ainult sündmustele. Mõni retk loodusesse on väärt tuhat kinokülastust. Vaata Eesti kauneid matka- ja õpperadu ning veeda päev perega looduses: www.loodusegakoos.ee

Pea meeles, et lastega tegelemine ei seisne ainult raha kulutamises

Loomade toitmine, piknik pargis, seiklusretk metsa. Kas tead, mis neil asjadel ühist on? Nende jaoks pole peaaegu raha vaja. Võimalusi tasuta kogemusteks on kõikjal.

Tihti piisab sellest, kui vaatad enda ümber toimuvat. Näiteks vana fotoaparaat, mille abil saavad lapsed matkal ümbritsevat loodust pildistada. Või oma laste klassikaaslase kaasa võtmine, kes samuti tahaks reisile minna ja kellega sinu lapsel on lõbusam kui mistahes kontserdil. Kuidas oleks, kui pakiks teki seljakotti ja mängiks väljas kaarte? Võimalusi on palju ning tasuta kogemused võivad olla palju meeldivamad ja huvitavamad.

Kuidas toidu pealt kokku hoida? Siin on 7 kasulikku nõuannet

Kuidas toidu pealt kokku hoida? Siin on 7 kasulikku nõuannet

Kuna hinnad tõusevad, otsivad peaaegu kõik võimalusi oma kulutuste vähendamiseks. Vähesed inimesed mõistavad, et üks lihtsamaid viise on toidu kaudu kulutusi kontrolli all hoida. Kuidas saaksime toidu pealt kokku hoida, ilma et peaksime selle kvaliteedis järeleandmisi tegema?